Hemorojaus operacija: dažniausiai užduodami klausimai

rasytojas avataras

Posted on :

hemorojus

Hemorojus – išangės kraujagyslių darinių išviešėjimas ir išsiplėtimas, lydimas skausmo ir kraujavimo. Iki šiol dalis žmonių galvoja, kad apie šią ligą kalbėti gėdinga, todėl iš pradžių bando gydytis patys, o kai jokios priemonės nepadeda, kreipiasi į gydytoją. Uždelsus ieškoti pagalbos, hemorojaus operacija neišvengiama.

Kaip vyksta operacija?

Hemorojus paprastai operuojamas mažai invaziniu būdu. Iš pradžių gydytojas ultragarsiniu davikliu, kuris švelniai įvedamas į išangę, nustato į hemorojaus audinį vedančias arterijas. Vėliau arterijos tose vietose, kur nėra skausmo receptorių, perrišamos specialiu instrumentu, kad kraujas netekėtų į hemorojų. Tokia hemorojaus operacija užtrunka apie valandą laiko.

Ar skauda?

Žinoma, niekam nemalonu, kai kitas žmogus, netgi gydytojas, lenda prie tokios vietos kaip išangė, tačiau pacientas operacijos metu skausmo ar nemalonių pojūčių nejaučia, nes taikoma dalinė nejautra, tiesa, kartais gali prireikti ir pilnos narkozės, tačiau, kaip numalšinti skausmą ir nemalonius potyrius, nusprendžia gydytojas ir anesteziologas, įvertinę kiekvieno paciento sveikatos būklę bei kitus faktorius. Taigi, hemorojaus operacija tikrai neskausminga, žymiau skausmingiau ir pavojingiau nieko nedaryti ir kentėti.

Ar ilgai teks gulėt ligoninėje?

Kiekvieną operaciją lydi įvairios baimės: baimė, kad kažkas nepavyks, komplikacijų baimė, baimė ilgai užsibūti ligoninėje ir pan. Visgi, pastaruoju atveju, nereiktų nerimauti, nes šiuolaikinė medicina pažengusi tiek, kad jau kitą dieną po hemorojaus operacijos galima keliauti namo.

Kokios galimos operacijos komplikacijos?

Net ir minimali invazija į kūną gali turėti nemalonių padarinių. Šiuo atveju gali prasidėti uždegimas, todėl būtina naudoti gydytojo paskirtus antiseptinius tepalus. Taip pat svarbu vengti vidurių užkietėjimo, o tam reikės šiek tiek pakeisti mitybą pagal gydytojo rekomendacijas. Negalima naudoti laisvinamųjų vaistų ir įvairių vidurius laisvinančių žolelių arbatų. Žinoma, po hemorojaus operacijos pacientas kelias dienas gali jausti nestiprų skausmą, tačiau jį palengvinti padės nuskausminamieji vaitai.

Hemorojus – skausminga ir varginanti liga, kuri atima dalį gyvenimiškų malonumų, verčia jaustis nepatogiai, pavyzdžiui, kai tenka ilgai sėdėti darbe, ir sukelia daug diskomforto, todėl nereiktų laukti, kol situacija pasidarys sudėtinga, hemorojaus operacija gali vėl grąžinti gyvenimui džiaugsmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *