Esate pasiruošę savo fotografijos gebėjimus perkelti į naują lygį? Iš retkarčiais į rankas fotoaparatą paimančio mėgėjo jūs laikui bėgant norėtumėte tapti tikru profesionalu? Tuomet šie Fotopriedai.lt pateikiami patarimai jums turėtų labai praversti.
Eliminuokite fotoaparato judėjimą
Jei jūsų fotoaparatas fotografavimo metu judės, daromos nuotraukos taps išsiliejusios ir bus neryškios. Dažniausiai su tokia nemalonia situacija susiduriama tuomet, kai fotoaparatas fotografuojant yra laikomas rankose (ar netgi tik vienoje rankoje).
Pirmasis žingsnis būtų suprasti, kaip jūs turėtumėte laikyti savo fotoaparatą, kad fotografavimo metu jis išliktų kaip įmanoma stabilesnis. Ir tam jums bus būtina pasitelkti savo abi rankas. Viena ranka turite laikyti patį fotoaparatą, o kita jo objektyvą. Be to, savo alkūnes turėtumėte pritraukti arčiau krūtinės, kad rankos turėtų papildomą atramą.
Dar vienas patarimas, skirtas fotoaparato judėjimo mažinimui, yra susijęs su dideliu fotografavimo greičio nustatymo naudojimu. Tai padeda išvengti išsiliejusių nuotraukų. Pavyzdžiui, jei jūs fotografuojate su 50mm objektyvu, fotografavimo greitis turėtų būti 1/50 s arba dar greitesnis. Jei fotografuojate su 200mm objektyvu – fotografavimo greitis turi būti 1/200 s arba greitesnis ir t.t.
Galiausiai nepamirškite, kad trikojo naudojimas fotografuojant visuomet užtikrintai padeda apsisaugoti nuo fotoaparato judėjimo.
Paprastas fonas – geresnis portretas
Jei mėgstate fotografuoti portretus, tuomet labai svarbiu veiksniu tampa ir nuotraukos fonas. Kuo jis bus paprastesnis – tuo gražesnę ir geresnę nuotrauką jums pavyks padaryti.
Pagrindinė užduotis užsiimant portretine fotografija yra pabrėžti fotografuojamą žmogų, paverčiant jį pagrindiniu nuotraukos objektu. Todėl jei fonas bus labai sudėtingas ir pernelyg detalus, jis gali atitraukti dėmesį ir blaškyti. Taigi, fotografuojant portretus reikėtų pasistengti pasirinkti kuo paprastesnį foną.
Nenaudokite „iššokančios“ blykstės
Šviesa, kuri yra skleidžiama naudojant „iššokančią“ blykstę, yra labai ryški, intensyvi ir nenatūrali. Trumpiau tariant, jos jums naudoti nereikėtų.
Tačiau jei jūs patenkate į tokią situaciją, kurioje būtinai turite padaryti nuotrauką, tačiau apšvietimas yra pakankamai prastas, greičiausiai lengviausias būdas išspręsti šį klausimą yra ISO nustatymo padidinimas.
ISO kontroliuoja fotoaparato sensoriaus jautrumą šviesai. Taigi, kuo didesnis yra ISO numeris, tuo didesnio jautrumo bus sensorius. Jei jūs fotografuojate su ISO 400 nustatymu ir vis dar yra per tamsu, pabandykite ISO 800, 1600, 3200 ir t.t. Be to, jūs taip pat galite atverti apertūrą, kad daugiau šviesos galėtų patekti į kameros objektyvą – tai pašviesins jūsų daromas nuotraukas.
ISO koreguokite atsižvelgiant į situaciją
Jau žinote, kokia yra ISO paskirtis. Tai reiškia, kad ISO nustatymą jūs turėtumėte koreguoti atsižvelgdami į skirtingas situacijas.
Pavyzdžiui, jei jūs fotografuojate viduryje dienos, turėtumėte sumažinti ISO (tai gali būti tarp 50 ir 200 – atsižvelgiant į fotoaparatą). Tai reikia padaryti todėl, kad šviesią dieną natūralios šviesos visiškai pakanka, o jei padidinsite ISO – sensorius taps dar jautresnis šviesai. Taigi, tais atvejais, kai šviesos yra pernelyg mažai, padidinkite ISO.
Supraskite pagrindinius nustatymus
Labai dažnai pradedantieji fotografai imasi fotografuoti automatiniu režimu, todėl pradėjus fotografuoti rankiniu režimu galima susidurti su sunkumais. Kaip bebūtų, tokiu atveju jūs patys imsite kontroliuoti situaciją, todėl turėsite tinkamai nustatyti apertūrą, fotografavimo greitį ir ISO.
Ir nors visa tai iš pirmo žvilgsnio jums gali atrodyti pakankamai sudėtinga, yra taisyklė, kurią galite lengvai pasitelkti. Pavyzdžiui, jei už lango yra labai saulėta, apertūra turėtų būti f/16, fotografavimo greitis 1/100 s, o ISO 100.
Į apertūros nustatymus galite žvelgti atitinkamai: jei saulėta, reikėtų naudoti apertūrą f/16, jei debesuota, tačiau taip pat yra ir šiek tiek saulės – f/11, jei vidutinis debesuotumas – f/8, jei visiškai apsiniaukę – f/5.6, o jei saulė ties horizontu – f/4.
Turėkite svarbiausią įrangą
Nors jūsų fotoaparatas yra svarbiausia priemonė, kuriai reikia skirti daugiausiai dėmesio, vis dėlto kartu neturite pamiršti ir koreguojamo aukščio trikojo, skirtingų objektyvų ir akumuliatorių įkroviklių. Jums taip pat gali pagelbėti ir atsarginė Canon baterija, lęšių valikliai, fotografavimo įrangos krepšys ir kt.
Parašykite komentarą