Deja, bet ne visuomet dantų problemos apsiriboja vien kariesu ar dantų apnašomis. Viena dažniausiai pasitaikančių rimtų dantų problemų – danties pulpos pažeidimas. Dantų pulpos (audinio, esančio danties viduje po emaliu ir dentinu) išsivysto dėl gilių kariozinių ertmių ar dėl kitų priežasčių. Negydomas pulpos uždegimas sukelia šalia esančių audinių uždegimą, kuriam progresavus dantį tenka pašalinti. Norint to išvengti ir atstatyti danties su pažeista pulpa funkcijas, atliekamas endodontinis dantų gydymas . Ar tai sudėtinga procedūra ir kas sudaro šio gydymo eigą? Dalinamės informacija.
- Būklės įvertinimas
Pirmosios konsultacijos metu dažniausiai padaroma rentgeno nuotrauka, kurią įvertinęs gydytojas odontologas sudaro gydymo planą.
- Pulpos pašalinimas
Naudojant įrankius gydytojas odontologas pašalina uždegimo pažeistą pulpą.
- Kanalo valymas
Pašalinus pulpą infekcija pilnai nepašalinama, todėl atliekamas kanalo valymas. Naudojant cheminius tirpalus išvaloma ertmė, iš kurios pašalina pulpa bei danties kanalas.
- Kanalų uždarymas
Išvalius danties kanalą, jis hermetiškai pripildomas plombinės medžiagos bei suformuojama danties išorinė forma, atitinkantį natūralaus danties formą.
Kaip matote, nors ir endodontinis kanalų gydymas skamba sudėtingai, tačiau tai nėra labai sudėtinga procedūra. Dažniausiai atlikti vieno danties endodontinį gydymą pakanka 3 – 4 apsilankymų pas odontologą. Dažniausiai endodontinis kanalų gydymas yra neskausmingas, tačiau poreikiui esant gydytojas odontologas gali naudoti nuskausminamuosius vaistus. Jei yra keli dantys, kuriems reikalingas endodontinis kanalų gydymas, jis gali būti atliekamas vienu metu keliems dantims. Taip pat verta žinoti, kad po endodontinio gydymo reikia reguliariai stebėti danties būklę, todėl nepamirškite apsilankyti pas savo odontologą bent kartą per metus. Taip ne tik būsite ramūs dėl gydyto danties, bet ir profilaktiškai pasitikrinsite kitų dantų būklę.
Parašykite komentarą