Ekologiška pakuotė maistui – mažas žingsnelis švaresnio rytojaus link

rasytojas avataras

Posted on :

puodeliai

Jei paklaustų, ar jums svarbu vandenynų švara, įvairių rūšių floros bei faunos išsaugojimas ir, galiausiai, pačios žmonijos likimas, neabejotinai atsakytumėte teigiamai. Įdomu, o koks būtų jūsų atsakymas į klausimą, ką pats darote, jog prisidėtumėte prie globalinių pasaulio problemų sprendimo? Sakote, jog esate pernelyg mažas ir nereikšmingas, kad galėtumėte kažką pakeisti? Pagalvokite, jei visi taip mąstantys susivienytų ir pradėtų veikti, galbūt rezultatas nebūtų toks nereikšmingas? Ekologiška pakuotė maistui – vienas iš elementariausių pavyzdžių, kaip kiekvienas iš mūsų gali praktiškai prisidėti prie švaresnio pasaulio. O, žvelgiant į šiandienos aktualijas, su plastiku kovoti tampa gyvybiškai būtina.

Plastiko gamyba nėra sudėtinga, taip pat tai – lengva, plona, patvari, plačiai pritaikoma medžiaga. Tai kur slypi šios, iš pažiūros kone idealios medžiagos, blogybė? Plastikas silpnai reaguoja į kitas medžiagas, dėl to išmestas į aplinką taip ir lieka nesuiręs gulėti ilgus metus. Žmonės suvartoja didelius plastiko kiekius. Deja, ne ką mažiau išmeta ir plastikinių šiukšlių, kurių utilizavimas – opi problema.

Liūdna statistika: kasmet į vandenynus patenka net 8 milijonai tonų plastiko. Toks skaičius neišgąsdino? Ar galite įsivaizduoti, jog tai atitinka vieną vilkiką, kas minutę išpilantį šiukšles? Vandenynas yra taip toli, jog šiam daroma žala neveikia asmneniškai? Deja, ryšys yra artimesnis nei gali pasirodyti. Kenksmingos medžiagos patenka į žuvų organizmą, o, šias žmogui suvalgius, nuodija ir jį. Jungtinių Tautų organizacija, kuriai švaresnės aplinkos išsaugojimas yra vienas iš strateginių tikslų, dabartinę situaciją skambiai vadina „plastikine krize“.

Visi suprantame, jog plastikas bei kitos medžiagos, teršiančios aplinką, yra blogis. Deja, tas mūsų suvokimas yra niekinis, jei nesiimama jokios aktyvios veiklos. Kaip minėta, elementariausia ekologiška pakuotė maistui gali tapti mažu, tačiau reikšmingu žingsneliu mūsų sąmoningesnio gyvenimo link. Jei perkate maistą išsinešimui, rinkitės tuos pardavėjus, kurie pastarąją siūlo kaip alternatyvą plastikinėms pakuotėms. Jei esate kitoje barikadų, tai yra verslininkų, pusėje, rinkitės kiek įmanoma ekologiškesnius sprendimus. Žinoma, tai gali šiek tiek padidinti veiklos išlaidas, tačiau investicijos į švaresnę ateitį to vertos, ar ne?

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *