Biocidai – kada ir kaip naudoti?

rasytojas avataras

Posted on :
,

Susidūrus su graužikais, kenkėjais ar norint apsisaugoti nuo bakterijų, dažnai naudojami biocidai. Tai yra cheminės priemonės, padedančios efektyviai kovoti su nepageidaujamais vabzdžiais, graužikais ar bakterijomis. Tačiau  tokios priemonės turi būti naudojamos griežtai pagal paskirtį ir naudojimo taisykles. Biocidus galima naudoti tiek buityje, tiek gyvulių ūkiuose.

Biocidai mūsų kasdienybėje

Dažniausiai biocidai yra skirstomi pagal tai, kam jie bus naudojami. Pavyzdžiui, dalis biocidų naudojami dezinfekcijai. Pavyzdžiui, kai netgi mūsų dažnai naudojamame dezinfekciniame skystyje yra cheminių elementų, kurie ir yra biocidai. Jų dėka dezinfekcinis skystis pašalina visas bakterijas ir virusus. Tačiau labai svarbu žinoti, kad skirtingi dezinfekciniai skysčiai turi būti naudojami pagal paskirtį, nes pagal tai yra sudaryta jų sudėtis. Pavyzdžiui, dezinfekcinis skystis rankoms yra daug mažiau efektyvus ir pavojingas nei dezinfekcinis skystis paviršiams. Todėl paviršių skystį reikėtų naudoti tik aplinkai,  o ne kūnui dezinfekuoti. Kitaip galite pažeisti odą.

Biocidai veterinariniams tikslams

Be to, biocidai ir veterinarija glaudžiai susiję. Jie labai dažnai naudojami gyvulių ūkiuose, kur svarbu ne tik gyvūnų saugios sąlygos, bet ir švara. Kai naudojami dezinfekciniai biocidai ūkiuose, reikėtų dėvėti pirštines. Dažniausiai čia biocidiniai veterinariniai gaminiai naudojami dezinfekuoti patalpas, kuriose laikomi gyvuliai, taip pat pašarų laikymo talpoms dezinfekuoti bei transporto priemonių dezinfekcijai.

Kitas biocidų tipas yra insekticidai. Tai cheminės priemonės, kurios naudojamos norint išnaikinti arba atbaidyti nepageidaujamus vabzdžius. Buityje tai būtų priemonės, kurios naudojamos nuo skruzdėlių. Pavyzdžiui, specialūs milteliai, kurie turi būti barstomi tose vietose, kur yra skruzdėlių takeliai. Taip pat biocidai naudojami ir gyvulių ūkiuose, kad pavojingi vabzdžiai nesiveistų nei patalpose, nei šalia jų.

Taip pat veterinariniais tikslais gali būti naudojami repelentai, kad ant gyvūnų odos nesiveistų nepageidaujami kenkėjai. Tokios priemonės turi būti naudojamos griežtai laikantis taisykklių ir reikalavimų.

Svarbiausia – saugumas

Prieš naudojant biocidus, reikia žinoti, kad buitiniams naudojimui ir veterinariniais tikslais  naudojami biocidai skiriasi. Todėl gyvulių ūkiuose galima naudoti tik veterinariniams tikslams skirtus gaminius. Visi jie turi būti patvirtinti valstybinių institucijų ir patikrinti kaip saugūs ir nekenksmingi. Tai labai svarbu, jeigu iki šiol nesate naudoję šių priemonių. Pradedantiems ūkininkams reikėtų pasidomėti, kur įsigyti biocidus, kad jie būtų kokybiški, patikimo ir sertifikuoti.  Kitaip gali kilti didžiulė rizika ne tik gyvūnų saugumui, bet ir žmonių, dirbančių su gyvuliais, sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *