Ar verta susikurti elektroninę parduotuvę smulkiam verslui?

rasytojas avataras

Posted on :
,

Šalyje vyravęs karantinas ir sąstingis prekyboje paveikė daugelį verslų. Vien vaikštant mieste nuolat matome vitrinose iškabas apie uždarytas parduotuves, nuomojamas patalpas. O juk prieš tai kažkoks verslas ten egzistavo. Kodėl jie užsidarė – daugeliui aišku. Tačiau neverta nusiminti ir visada verta ieškoti sprendimų. Vienas tokių gali būti elektroninė prekyba. Jos dėka Jūsų smulkųjį verslą pasieks didesnė auditorija nei fizinėje parduotuvėje, o ir galimybės čia beveik neribotos. Aišku, visada yra ir dar geresnė alternatyva – tai tiek fizinės, tiek internetinės parduotuvės egzistavimas. Fizininėje parduotuvėje klientai galės ateiti pasimatuoti, pačiupinėti, jei valgoma – paragauti ar tiesiog atsiimti nusižiūrėtas ir galbūt įsigytas prekes iš elektroninės parduotuvės. Ar norite sužinoti, kaip sukurti elektroninę parduotuvę?

Naivu tikėtis, kad jei tik sukuriate el. parduotuvę, pardavimai pasiekia aukštumas. Tikrai ne. Tam turite įdėti daug darbo. Galbūt net pasisamdyti papildomas rankas ar kreiptis į profesionalus, kurie padės su elektronine prekyba. Visų pirma galite atlikti rinkos tyrimą ir išsiaiškinti, ar Jūsų prekė populiari tarp interneto pirkėjų. Žinokite, kad ne visas prekes klientai mėgsta pirkti internetu. Tad tam, kaip ir minėjome, gali būti naudinga turėti kartu ir fizinę parduotuvę. Ar turi Jūsų prekė pakankamai konkurentų, ar nebus paklausos trūkumas, ar priešinga – ji nepasimes tarp gausybės analogų? Kainų dempingavimas ar sunkumai dėl kontekstinės reklamos gali Jums daug kainuoti ne tik laiko, bet ir pinigų. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad populiarią prekę bus lengva parduoti internete, bet didelė klientų pritraukimo kaina, konkurentų siūlomas platus asortimentas – tai gali būti kliūtys, su kuriomis teks susidurti.

Nepamirškite, kad internetinė prekyba galima tik įteisinus jos statusą. Viską turite daryti legaliai. Todėl Jūsų, kad ir koks smulkus verslas, jį būtina įregistruoti. Negalima pažeidinėti įstatymų, o mokesčius mokėti būtina. Klientai, prieš apsipirkdami, mėgsta pasidomėti ar parduotuvė saugi, kokie jos juridiniai duomenys.

Paskutinis žingsnis bus prekių tiekimas ir pristatymas. Ar el. parduotuvėje parduodamas prekes gaminsite patys, ar Jums pristatys tiekėjai. Kokie galimi gamybos terminai? Kokie bus prekių pristatymo būdai? Galvokite apie klientą – kaip jam bus patogiausia gauti prekę. Juk tikrai niekas nenori prekės laukti mėnesiais ir tikėtis ją gauti kelių savaičių bėgyje.

Atsakę į pateiktus klausimus ir apsvarstę visas verslo galimybes, žinosite, kaip sukurti elektroninę parduotuvę ir imtis darbų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *