Vestuviniai žiedai nešiojami visą gyvenimą, todėl, negailėdami investicijų, siekiame įsigyti visus mūsų lūkesčius atitinkančius papuošalus. Vienas dažniausių jaunųjų pasirinkimų – žiedai, puošiami deimantais ir briliantais. Tiesa, tokių žiedų paieška kelia itin daug klausimų – brangakmenių pasirinkimo kriterijai gali apsukti galvą net ir praktiškiems, t. y. gerai žinantiems, ko nori, pirkėjams.
Deimantas
Natūralus deimantas yra kiečiausias mineralas, vertinamas dėl ypatingo atsparumo fiziniams pažeidimams, šarmams ir rūgštims. Skiriamasis deimanto bruožas yra jo sudėtis – tai vienintelis žinomas brangakmenis, kurio sandara pagrįsta vienu cheminiu elementu – anglimi. Deimantai gali būti balto, gelsvo, rusvo, rausvo ar net žydro atspalvio. Jei deimanto sudėtyje yra svetimų atomų junginių, šie brangakmeniai gali būti itin ryškių spalvų. Manoma, kad Europą deimantai pasiekė VI–V a. pr. Kr. Šiame amžiuje buvo sukurta garsioji senovės graikų bronzinė skulptūra, kuriai buvo panaudoti neapdirbti deimantai. Šiandien deimantai yra vieni garsiausių brangakmenių, vertinami visame pasaulyje.
Briliantas
Briliantu vadinamas atitinkamai apdirbtas apvalusis deimantas, kurio skiriamasis bruožas – gana didelis briaunų skaičius. Specialistai teigia, kad tikrasis briliantas turi turėti bent 57 briaunas. Brangakmenio vertė nustatoma įvertinus brilianto išpjovimą ir briaunavimo subtilybes, dirbinio skaidrumą, formą, spalvą ir svorį. Tik visus kriterijus atitinkantis brangakmenis pasižymės išraiškingu spindesiu ir subtilia elegancija.
Brangakmenių pasirinkimo kriterijai
Vestuviniai žiedai, puošti brangakmeniais, traukia aplinkinių žvilgsnius ir išsaugo nepriekaištingą išvaizdą daugelį metų. Prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, visų pirma turite apsispręsti, kuris papuošalas atitiks visus jūsų lūkesčius.
Beveik visi juvelyrų parduodami deimantai turi įskilimų ar natūralių priemaišų, kurie keičia brangakmenio skaidrumą. Deimanto atspalviai yra grupuojami remiantis visame pasaulyje žinomais standartais. Nors gamtoje randami gana įvairiaspalviai deimantai, daugiausia dėmesio sulaukia bespalviai brangakmeniai. Deimantų svoris apibrėžiamas karatais, deja, šis terminas itin dažnai maišomas su brangakmenio dydžiu.
Svarbu įvertinti ne tik brangakmenio spalvą, bet ir jo švarumą, masę bei šlifavimo niuansus. Visi keturi kriterijai yra vienodai reikšmingi, todėl nenuvertinkite nei vieno jų. Tiesa, juvelyrai tvirtina, kad pagrindines deimanto charakteristikas lemia jo briaunuotumas. Deja, net ir tvarkingai briaunuotas deimantas neturės unikalaus spindesio, jei bus prastai nušlifuotas.
Pagalvokite apie deimanto formą. Vienas populiariausių pasirinkimų – apvalios formos deimantas, tačiau galima įsigyti ir stačiakampio, kriaušės, kvadrato, ovalo ar net širdelės formos brangakmenius. Atskiri deimantai derinami prie pasirinkto dizaino žiedo. Pakalbėkite su juvelyru dėl deimanto įstatymo subtilybių. Nepamirškite, kad neatsakingas elgesys gali sugadinti net ir patį brangiausią papuošalą.
Labai gražių žiedų rasite https://premiere.lt/collections/vestuviniai-ziedai
Parašykite komentarą