Kurjerio paslaugos: ką naudinga žinoti

rasytojas avataras

Posted on :
,

Šiandien mes nė nesusimąstome apie siuntų pristatymo paslaugų raidą, kadangi jau seniai kurjerio paslaugos yra tapusios savaime suprantamu pasirinkimu, be kurio didelė dalis žmonių neišsiverčia nei vienos savaitės (jau nekalbant apie verslo subjektus, kurjerių paslaugomis besinaudojančius kasdien). Todėl įdomu apie kurjerių paslaugas pakalbėti šiek tiek plačiau.

Egzistuoja skirtingos kurjerių paslaugos

Kai kalba pakrypsta apie siuntų pristatymą, nėra vieno universalaus sprendimo, kuris galėtų tikti kiekvienam vartotojui ir kiekvienai individualiai siuntai. Kurjerių paslaugos skiriasi atsižvelgiant į siuntų pristatymo greitį ir siuntos rūšį. Be to, nereikėtų pamiršti ir skirtumo tarp „Economy“ bei „Express“ siuntų. Pastaruoju atveju siunta gavėją Europoje gali pasiekti jau kitą dieną.

Ne visus daiktus galima siųsti

Būtų klaidinga manyti, kad kurjeriai gali pristatyti bet kurį daiktą. Šių paslaugų teikėjams taip pat yra keliami labai griežti reikalavimai, kurių jie privalo laikytis. Todėl kurjeriai niekuomet negali gabenti daiktų, kurie yra uždrausti pagal konkrečios šalies įstatymus, taip pat alkoholinių gėrimų, akcizinių prekių, biologinių medžiagų, chemikalų, gyvų gyvūnų, labai vertingų vienetinių meno dirbinių, kurių nebūtų galima atkurti, nesupakuotų daiktų ir kt. Todėl prieš pasinaudojant kurjerių paslaugomis visuomet rekomenduojama susipažinti su draudžiamų siųsti daiktų sąrašu.

Prastas įpakavimas gali pažeisti siuntinį

Kurjerių bendrovės gali nepriimti siuntinių, kurie yra netinkamai ar prastai supakuoti. Tai gali būti dėl sveikatos, saugumo ar konfidencialumo reikalavimų neatitikimo, arba paprasčiausiai dėl to, jog transportavimo metu siunta gali būti pažeista ir ją gali tekti grąžinti. Taigi, labai svarbu suprasti, kad tinkamas siuntos įpakavimas yra jos siuntėjo atsakomybė, todėl privalu pasirūpinti, kad siunta būtų saugiai ir kokybiškai supakuota.

Kurjeriai veikia tarptautiniu mastu

Jau seniai praėjo laikai, kuomet kurjeriai siuntų pristatymo paslaugas teikė tik vietinėje rinkoje, neperžengiant savo šalies ribų. Šiandien situacija yra visiškai pasikeitusi ir didžioji dalis kurjerių siuntas pristato po visą pasaulį. Tačiau, žinoma, tokiais atvejais labai svarbu suprasti siuntų svorio limitus, siuntų pristatymo taisykles ir įstatymus, kurie kiekvienoje šalyje skiriasi. Kita vertus, naudojantis patikimų ir patyrusių kurjerių paslaugomis, visa ši informacija būna iš anksto pateikiama, todėl vartotojui netenka susidurti su papildomais sunkumais.

Kurjerių gabenamos siuntos apdraustos papildomu draudimu

Jei jums ne vieną kartą buvo tekę naudotis pašto paslaugomis, turbūt esate susidūrę ir su siuntų praradimu, kuomet paštas nekompensuodavo jūsų patirtų nuostolių. Tačiau jei yra naudojamasi šiuolaikinių kurjerių paslaugomis, siuntos būna apdraustos papildomu draudimu. Šiandien kurjeriai siuntas pageba pagal Varšuvos ir CMR konvencijas. Todėl siuntoms taikomas papildomas draudimas užtikrina, kad kiekvienas vartotojas būtų apsaugotas nuo finansinių nuostolių, siuntos apgadinimo ar jos praradimo.

Ką gi, šiandien be kurjerių paslaugų būtų labai sunku įsivaizduoti mūsų kasdienybę. Šių paslaugų dėka siuntos gali būti pristatytos vos per kelias dienas – nepaisant to, į kurią šalį jos būtų gabenamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *