Kodėl svarbu leisti vaikus į privačias mokyklas?

rasytojas avataras

Posted on :

Tendencija aiški – nevalstybinių mokyklų populiarumas Lietuvoje kasmet didėja tiek darželių, tiek pradinių, tiek vidurinių mokyklų lygmeniu.

Tėvai dažnai žino abi sistemas – tiek valstybinę, tiek nevalstybinę – ir renkasi pastarąją dėl jos privalumų. Kodėl svarbu vaikus leisti į privačias mokyklas atsakymą rasite čia, o mes trumpai apžvelkime privalumus.

  • Aukšta mokymo kokybė

Privačios mokyklos siūlo labai gerą mokymosi aplinką, naudoja patikrintas ir sudėtingas mokymo programas visuose švietimo lygmenyse – nuo vaikų darželio ir pradinės mokyklos iki vidurinės mokyklos. Šiose įstaigose vaikai ne tik mokomi pagrindinių dalykų, bet ir labai pažangiais metodais mokomi užsienio kalbų ir vadinamųjų įgūdžių, įskaitant bendravimo meną, argumentavimą, darbo grupėse įgūdžius, taip pat ugdomi gamtamoksliniai, meniniai ir sportiniai interesai.

  • Spartesnis vystymasis

Privačiose mokyklose yra realių galimybių ugdyti ypač gabius vaikus. Individualizuotos mokymo programos leidžia patenkinti didelius jų ugdymosi poreikius. Todėl mokyklos dažnai kuria klases ar grupes vaikams, kurie mokosi greičiau ir kuriems siūlo pritaikytas mokymo programas.

Vaikų akademinius poreikius tenkina veikla po pamokų, kurios metu ypač gabūs mokiniai gali plėtoti savo pomėgius, vykdyti specialius mokslinių tyrimų projektus, pvz., biologijos, fizikos, informatikos, plėtoti verslo ar biržos įgūdžius.

  • Mažos klasės

Todėl vienam mokytojui tenka mažiau mokinių. Tai daro didelę įtaką mokymo veiksmingumui – daugiau laiko turintis vaikas nepasimeta minioje, greičiau įsisavina naują turinį ir geriau jį įtvirtina.

Mokytojai taip pat randa daugiau laiko individualiam darbui su vaiku, ugdo jo įgūdžius pamokose ir užklasinėje veikloje. Mažesnės klasės taip pat skatina geresnę mokymosi atmosferą ir daro teigiamą poveikį mokinių bendravimui su mokytojais ir vieni su kitais.

Apklausa parodė, kad nevalstybinėse mokyklose tėvai labiausiai vertina saugią vaikams aplinką, kurioje su vaikais elgiamasi kaip su subjektais ir asmenybėmis, palaikomas geras ryšys su mokytojais ir mokykla, vaikams suteikiama galimybė mokytis ne tik žinių, bet ir gyvenimiškų įgūdžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *