Kodėl rekomenduoju sportuoti lauke?

rasytojas avataras

Posted on :

Dauguma žmonių jau puikiai žino, kad sporto nauda yra nenuginčijama, nes sustiprina kraujagysles ir širdį, mažina kraujospūdį , padeda suvaldyti cholesterolį, bei begalės kitų mūsų organizmui naudingų veiksnių. Pastaruoju metu ženkliai padaugėjo sportuojančių gryname ore, o matant kitus manau neretas susigundė griebti sportinę aprangą ir išbandyti patys. Jeigu to dar nepadarei pasidalinsiu keturiomis priežastimis, kodėl rekomenduoju sportuoti lauke:

Saulės šviesos nauda kūnui

Sportuojant lauke dažniausiai gauname natūralios saulės šviesos, kuri skatina generuoti vitaminą D bei hormoną serotoniną, neretai vadinamą laimės arba geros nuotaikos hormonu.

Beveik nieko nieko nekainuoja

Žinoma, nėra jokio abonementinio mokesčio ir dauguma turi aprangą ir avalynę tikančią sportavimui lauke, tačiau limituotas sporto inventoriaus pasirinkimas suvaržo galimybes. Pasipriešinimo gumos – pigi pagalba nepratusiems sportuoti su savo kūno svoriu. Naudojantis skersiniais ar lygiagretėmis galima turėti vidutinio ar net didelio intensyvumo treniruotę lauke. Taip pat reikalingas mankštų kilimėlis, kuris paminkštins nelygumus ir sulaikys pušų spyglius bei kitas šakeles. Šie du sporto inventoriaus atributai dažniausiai yra vieni pirmųjų pirkinių pradedant sportuoti lauke. Jų kaina varijuoja, tačiau yra gan žema. Na o abonementas gryname ore nieko nekainuoja.

Taupo jūsų laiką ir gamtą

Vienas iš sportavimo lauke privalumų yra tas, kad treniruotę galima pradėti tik uždarius savo namų duris: apšilimui puikiai tiks jums tinkamo tempo bėgimas ar ėjimas iki šalia esančios sporto aikštelės (aikštelę galite rasti pasinaudoję kiemo broliai žemėlapiu). Tokių būdu nereikės deginti kuro vykstant į sporto salę bei laikas, sunaudotas kelyje, bus treniruotės dalimi.

Išjudina daugiau raumenų

Bėgimas lauke skiriasi nuo bėgimo salėje tuo, kad lauke tenka judėti netiesia danga: atlikti staigius posūkius, užbėgti į stačią įkalnę, o po kelių sekundžių jau leistis nuokalne. Lauke atliekant pratimus, naudojami įvairūs kūno balansiniai raumenys, nes dauguma pratimų, kaip pavyzdžiui prisitraukimai ar atsispaudimai, yra sudėtiniai pratimai, kurių metu veikia visi kūno raumenys.

Nesvarbu ar sportuojama lauke, viduje ar sporto salėje, visada bus privalumų ir trūkumų: sportuojant lauke esi priklausomas nuo oro sąlygų, tačiau sporto klubuose įranga leidžia daryti pratimus, kurie veikia tik tam tikras raumenų grupes. Tai leidžią stipriau paveikti specifinius raumenis arba suteikti galimybę sportuoti žmonėms, kurie turėjo įvairias traumas. Tad mano pasiūlymas tik vienas – jei nesportuojate laikas pradėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *