Kaip mesti rūkyti ir ką daryti, kad mano vaikas nerūkytų?

rasytojas avataras

Posted on :

Kaip mesti rūkyti raktažodžiu Google paieškoje kiekvieną mėnesį ieško informacijos iki vieno tūkstančio žmonių. Man kaip rūkymo veteranui, kuris turi rūkymo stažą daugiau kaip keturiasdešimt metų ir kuris yra išnaudojęs visus galimus būdus mesti rūkyti, tokie mesti rūkyti būdų ieškovai, kelia šypseną. Juk jie dar nežino, kad jiems metant rūkyti, reikės nueiti ilgą kelią, patirti nemažai išlaidų ir vargu ar visi išbandyti būdai ir priemonės padės numesti. Tokie priemonių ieškovai, dar nežino, kad jie jau yra nikotino spąstuose.

Kaip mesti rūkyti?

Informacijos, patarimų ir priemonių „Kaip mesti rūkyti?“ rasite tikrai labai daug, bet ji beveik visa bus susijusi su tolimesnėmis išlaidomis. Vieni pasiūlys įsigyti knygą, kiti rekomenduos kreiptis pas šeimos gydytoją, gydytojai rekomenduos medikamentinį gydymą teikdami, kad tai yra vienas iš veiksmingiausių būdų mesti rūkyti, dar kiti nukreips jus į vaistinę įsigyti tam skirtų specialių priemonių, o apsukrūs verslininkai jums rekomenduos alternatyvius elektroninius pakaitalus bei kaitinamąjį tabaką.

Kiekvienas iš šių „Kaip mesti rūkyti?“ būdų siūlytojų gerai supranta, kad jei tokios informacijos ieškote, esate nikotino spąstuose ir jau priklausomas nuo tabako gaminių ir ankščiau ar vėliau įsigysite rūkymui mesti skirtą knygą, kreipsitės į gydytojus ar įsigysite vaistinėje vaistų nuo rūkymo ar vaistų metantiems rūkyti. Vaistai mažinantys potraukį rūkyti jums taip pat nepadės, o be to kiekvienas jūsų pasirinktas mesti rūkyti būdas, taip pat yra susijęs su išlaidomis.

Ką daryti, kad mano vaikas nerūkytų?

Aš jau nebeturiu vilčių, kad man kada nors pavyks išsilaisvinti iš nikotino spąstų ir jau nebeieškau naujų rūkimo metimo būdų. Mane dabar užgulė kiti rūpesčiai, kaip apsaugoti savo vaikus nuo alternatyvių elektroninių pakaitalų ir tabako gaminių, kad mano ir Jūsų vaikai nepradėtų rūkyti, netaptų priklausomi nuo tabako gaminių ir nepatirtų tokių kančių, kokias mes patyrėme rūkydami, susirgę viena ar kita liga, kuri yra tiesiogiai susijusi su rūkymu ar bandymu mesti rūkyti.

Kad mūsų vaikai netaptų priklausomi nuo tabako gaminių, aš žinau kaip tai padaryti, bet nežinau ar jūs norite, kad jūsų vaikai būtų sveiki, ar norite, kad jūsų vaikai niekada nerūkytų? Tai padaryti yra labai paprasta, tik kelios priemonės, kurių be jūsų pagalbos aš niekaip negaliu įgyvendinti. Bet prieš atskleidžiant kokios priemonės duos 100% garantiją, dar kartą prisiminkime, kokie pavojai tyko rūkančiųjų ir kaip gerėja sveikata tų, kurie pajėgė numesti rūkyti.

Ką mes žinome apie rūkimo pasekmes?

Mes visi žinome, kad rūkymas yra priklausomybė ir liga, kuri kasmet nusineša apie 6 milijonus gyvybių pasaulyje. Rūkymas sukelia širdies, kraujagyslių, onkologines ligas ir pirmiausia plaučių vėžį. Mes taip pat žinome, kad plaučių vėžio liga rūkantys suserga 20 kartų dažniau ir žinome, kad rūkymo pasekmėms gydyti yra išleidžiama milijardai eurų.

Gal jūs esate įsitikinę, kad jūsų vaikas nerūko ir niekada nerūkys ir esate įsitikinę, kad ši statistika jūsų vaiko nepalies. Aš irgi taip maniau, nes savo vaikui aiškinau narkotikų ir rūkimo pasekmes jau nuo mažų dienų ir džiugiausi, kad man pavyko įtikinti ir mano vaikas kuriam šiandiena jau yra 20 metų nerūko, bet ar realybėje ištiktųjų yra taip, bent aš taip maniau, kad mano vaikas nerūko ir niekada nerūkys. Taip, mano ir žinoma daugelio ir jūsų vaikai nerūko, o tik pabando su draugais ar per draugų gimtadienius ir kitų švenčių progomis. Mums tėveliams taip pat nėra žinoma, kiek tokių pabandymų per mėnesį būna ir po kelinto pabandymo mūsų nerūkantis vaikas pradės rūkyti.

Kaip gerėja sveikata tiems, kurie pajėgė numesti rūkyti?

» Jau po 8 valandų normalizuojasi širdies ritmas, kraujo spaudimas, padidėja deguonies kiekis kraujyje ir anglies monoksido kiekis nukrinta iki normalaus lygio.
» Po 24 valandų sumažėja širdies miokardo infarkto rizika, o po 48 valandų pagerėja uoslė ir skonio jutimas.
» Po 3 mėnesių pagerėja kraujotaka visame kūne bei bendra fizinė būklė ir ištvermė, o po 9 mėnesių sumažėja oro stygius ir išnyksta varginantis kosulys ir nuovargis.
» Po 1 metų perpus sumažėja išeminės širdies ligos rizika.
» Po 5 metų sumažėja smegenų insulto rizika ir perpus sumažėja plaučių, burnos ir gerklų vėžio susirgimo rizika.

Metus rūkyti, reikės net 10-15 metų, kol išsivalys visas organizmas ir susirgti išemine širdies liga ar susirgti plaučių vėžiu rizika bus tokia pati, kaip tokio paties amžiaus niekada nerūkiusio žmogaus.

Priemonės, kurios apsaugos mūsų vaikus nuo rūkimo.

Kaip mesti rūkyti

Čia taip paprasta, jei mes to tikrai norime. Galime turėti 100% garantijas, kad mūsų vaikai ne tik niekada nepradės rūkyti, bet ir niekada iš savo vaikų nebeišgirsime ir tokių atsakymų, kaip: ,,Aš tik pabandžiau, nepatogu buvo atsisakyti, norėjau įsitikinti, kaip tai atrodo“ ir t.t.

Ar jūs, kaip ir aš, esate pasiruošę apsaugoti savo vaikus nuo rūkimo? Apsaugoti tik savo vaikus nepakenkiant rūkantiesiems, tabako augintojams ir gamintojams bei visiems kitiems susijusiems verslams ir paslaugų sektoriams. Aš to vienas padaryti negaliu, reikalinga visų jūsų pagalba. Reikalingas įstatymas, kuris turės net 50 metų pereinamąjį laikotarpį. Jo veikimas visai paprastas. Pavyzdžiui:

– nuo 2024 metų, sausio 1 dienos, tabako gaminiai parduodami tik nuo 19 metų,
– nuo 2025 m. sausio 1 dienos, tabako gaminiai parduodami tik nuo 20 metų,
– o nuo 2026 m. sausio 1 dienos, tik nuo 21 metų ir taip 50 metų.

Taip mes galime apsaugoti savo vaikus, taip mes galime suteikti savo vaikams ir anūkams garantijas gyventi be priklausomybės nepakenkdami tiems kurie jau yra pradėję rūkyti nuo 2023 metų.

Kodėl man norėjosi vožti į dantis seimo nariui?

Taip, prieš tris mėnesius, aš turėjau susitikimą su seimo nariu ir man dar nebaigus pasakoti, gavau labai įtikinamą atsakymą – Lietuvos ekonomika patirs labai daug nuostolių. Tai tas momentas, kai man užsinorėjo jam vožti į dantis. Taip, aš tai žinau ir suprantu, kad Lietuvos ekonomika nesurinktų į biudžetą daug lėšų, jei iškarto uždraustume gaminti ir parduoti tabako gaminius, bet aš to ir nesiūlau. Aš siūlau ilgą pereinamąjį laikotarpį, per kurį visi verslai neskausmingai persiorientuos į kitus verslus.

Man norėtųsi, kad mano vaikai būtų apsaugoti ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, visose Europos šalyse. Ar aš kaip tėvelis daug noriu? Ir ar ir jūs norite to paties, jei taip, dalykitės šiuo straipsniu su savo draugais, kolegomis socialiniuose tinkluose ir pareikškite savo valia balsuodami, nes prireiks labai daug balsų, kad toks įstatymas būtų priimtas.

Įstatymo priėmimo balsavimo forma
Straipsnio autoriai My worlds kolektyvas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *