Kada MB steigimas labiausiai apsimoka?

straipsniai avataras

Posted on :

MB steigimasSteigti nuosavą verslą reiktų apdairiai. Pirmiausia, reiktų išsiaiškinti, ar Mažoji bendrija yra būtent ta verslo forma, kurios reikia. Juk ji labai nesiskiria nuo UAB, o požiūris automatiškai skiriasi iš partnerių ir klientų pusės.

Kada MB steigimas labiausiai apsimoka? Kada reiktų rinktis būtent mažąją bendriją?

Kai dirbate su prekės ženklu, skirtingu, nei įmonės pavadinimas

Jei planuojate dirbti su unikaliu prekės ženklu, o ne su įmonės pavadinimu, MB tinkamas variantas. Tai reiškia, kad save dažniau pristatysite, ne kaip MB „aš ir draugai“, o kaip prekės ženklą, į kurį investuosite visas lėšas. Tokiu atveju MB pavadinimas gali būti bet koks, nes jis rinkodaros strategijoje nebus akcentuojamas.

Kai dirbate trise ar penkiese

Kai kurie verslai nereikalauja didelės plėtros. Tai reiškia, kad komanda bus ne didesnė, nei 10 žmonių, įskaitant ir buhalterę, ir valytoją, įdarbintas 0,5 ar 0,25 etato. Tokiu atveju labiausiai tinka Mažoji bendrija. Jei planuojate plėstis – svarstykite apie kitą verslo formą – uždarąją akcinę bendrovę.

Kai norite pelną paimti savoms reikmėms

MB yra unikali tuo, kad kiekvieną mėnesį MB nariai gali pasiimti pelną savoms reikmėms. Aišku, metų gale nuo pelno reikia susimokėti pelno mokestį, tad reiktų jį imti ne visą, o minusuoti 15 proc. Bet čia jau buhalteriniai reikalai, apie kuriuos papasakos įmonės buhalteris. Aišku, įstatuose reiktų numatyti, ar dirbate pagal darbo sutartį ir kaip tokiu atveju pelnas padalinamas visiems nariams. Tai būtina, kad nesusipeštumėte ir nežlugdytumėte savo verslo nereikalingais ginčais ir konfliktais. Beje UAB pelną paimti galima tik pasibaigus metams, dividendų pavidalu. Tai gana sudėtinga procedūra, todėl UAB savininkai dividendų gali laukti gana ilgai.

Kai esate iki 30 metų amžiaus

Jei jums mažiau nei 30, galite tikėtis įvairių lengvatų ir paramos. Jūs esate laikomas jaunuoju verslininku, o jaunimui yra įvairių verslo skatinimo programų, kurias pristato VšĮ „Versli Lietuva”.

Atminkite, kad SODROS mokesčių lengvatų nėra, o buhalterinė apskaita tokia pati „sudėtinga“, kaip ir UAB, tad be profesionalų pagalbos greičiausiai neišsiversite, jei nenorite samdyti savo buhalterio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *