Elektromobiliai, paspirtukai, dviračiai ir kiti žaislai vaikams: kokie yra jų privalumai

rasytojas avataras

Posted on :

Tėveliams stebint, kaip jų vaikai žaidžia su įvairiais važinėjančiais žaislais, atgaivinami vaikystės prisiminimai ir kyla nostalgija praėjusiems laikams. Stumdydami savo žaislines transporto priemones ar mindami pedalus, vaikai nesupranta, kad mokosi svarbių gyvenimo įgūdžių. Viskas, ką jie ateityje prisimins apie šį laikotarpį, bus tai, kaip jiems buvo smagu! Kita vertus, tėvai turėtų žinoti, kad tokie lauko žaislai vaikams teikia didžiulę naudą, nes padeda ugdyti daugybę įgūdžių, kuriais jų vaikai naudosis visą gyvenimą.

Lavinamas judėjimas

Labai svarbu, kad vaikai, mokydamiesi vaikščioti ir bėgioti, gebėtų išlaikyti pusiausvyrą. Žaislai, kuriais vaikai gali važinėti, lavina stambiosios motorikos įgūdžius, nes skatina naudoti didesnes raumenų grupes.

Kai vaikai užlipa ir nulipa nuo riedančių žaislų, jie turi išlaikyti pusiausvyrą, kad nenukristų. Atsisėdę ant žaislo jie pradeda naudoti kojų raumenis, kad galėtų stumti save arba judinti pedalus. Smulkioji motorika taip pat yra lavinama naudojant važiuojančius žaislus. Norint valdyti žaislinio automobilio vairą, vaikams reikia įjungti mažesniuosius raumenis ir lavinti rankų, plaštakų, kojų ir pėdų koordinaciją. Be to, tokiais atvejais vaikai suima, suka ir stumia įvairias tokiose žaislinėse transporto priemonėse esančias detales, pvz., radijo imitacines rankenėles, signalus ir kt. Kuo daugiau vaikai žaidžia su tokiais žaislais, tuo lengviau jiems tampa valdyti savo kūną.

Skatina mankštintis

Dauguma suaugusiųjų į mankštą žiūri kaip į kažką sunkaus ir nemalonaus. Tokio požiūrio perteikimas vaikams rodo blogą pavyzdį ir įteigia, kad mankšta negali būti smagi. Anksti pradėję sportuoti su važinėjančiais žaislais, vaikai į sportą ima žvelgti kur kas pozityviau. Tiesą sakant, kai vaikai važinės pirmyn ir atgal savo mėgstamais žaislais, jie net nesupras, kad sportuoja. Tokie žaislai yra paprastas būdas paskatinti vaikus judėti, o bet kokio amžiaus vaiką nesunku priversti praleisti laiką su paspirtuku ar dviračiu. Kol jam patinka tokio tipo transporto priemonės ir jis gali jomis lengvai judėti, tikėtina, kad vaikas mielai važinėsis tol, kol pavargs.

Įkvepia savarankiškam žaidimui

Nors vaikus, naudojančius važiuojančius žaislus, visada reikėtų prižiūrėti, šių žaislų skatinamas žaidimo tipas daugiausia yra savarankiškas. Vaikai išmoksta judėti savo jėgomis, todėl iš vienos vietos į kitą galima nuvykti lengvesniu būdu nei vaikščiojant. Važinėjimas po namus, kiemą ar kaimynystę suteikia vaikams galimybę savarankiškai apžvelgti aplinką. Tai ne tik padeda jiems mokytis susidaryti nuomonę ir daryti išvadas apie pasaulį, bet ir sudaro prielaidas savarankiškam mąstymui, kurio jiems prireiks norint sėkmingai mokytis mokykloje ir dirbti. Todėl nepaisant to, ar tai būtų elektromobiliai vaikams, ar dviračiai, tėveliai gali būti tikri, kad jų atžalos savarankiškai tyrinės juos supančią aplinką.

Ugdo pasitikėjimą savimi

Kai vaikai išmoksta koordinuoti įvairius judesius, reikalingus važinėjantiems žaislams valdyti, jie įgyja pasitikėjimo savo jėgomis. Perėjimas nuo žaislų, kuriuos jie stumia kojomis, prie žaislų su pedalais, perėjimas nuo triratukų prie dviračių arba perėjimas prie dviračių be mokomųjų ratukų – tai etapai, kuriais vaikai gali didžiuotis. Kuo patogiau jiems seksis naudotis važiuojančiais žaislais, tuo daugiau iššūkių jie galės įveikti. Šis pasitikėjimas savimi persikelia į kitas gyvenimo sritis ir padeda vaikams susidoroti su sunkumais, kylančiais mokantis ir augant. Taigi, nesvarbu, ar tai bus paspirtukai vaikams, ar vaikiškas dviratis – tai sustiprins jūsų vaiko pasitikėjimą savimi ir padės jam būti gerokai drąsesniam.

Daugiau laiko praleidžiama lauke

Televizija, kompiuteriai, vaizdo žaidimai ir planšetiniai įrenginiai vis dažniau pakeičia vaikų žaidimus lauke. Tačiau pakilti nuo sofos ir išeiti į gryną orą yra esminė vaikystės dalis. Lauke laiką leidžiantys vaikai paprastai būna sveikesni, o užaugę dažniau renkasi veiklą gryname ore. Kadangi dauguma važinėjančių žaislų gali būti naudojami kieme, ant šaligatvio ar parke, jie skatina vaikus palikti elektroniką namuose ir produktyviai žaisti lauke.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *