Veterinarijos klinika Vilniuje apie šunų priežiūrą ir higienos procedūras

straipsniai avataras

Posted on :

veterinarijos klinika vilniujeJei norite pasirūpinti savo augintinio sveikata ir norite, kad jūsų šuo būtų žvalus ir sveikas, privalote skirti laiko jo priežiūrai. Daugelis šeimininkų mano, kad viskas, ko reikia augintiniui, yra tinkamai parinktas ėdalas ir aktyvaus laisvalaikio užduotys. Veterinarijos klinika Vilniuje tvirtina – nors minėtieji aspektai yra itin svarbūs, negalima pamiršti, kad kiekvienam šuniui reikalingos ir reguliarios higienos procedūros: tinkama ausų, akių, dantų ir nagų priežiūra.

Ausys

Kiekvienam šuniui būtina atlikti reguliarią ausų apžiūrą. Tiesa, susidariusios sieros kasdien valyti nereikia. Esant reikalui, ausis reikėtų valyti sausu arba specialiu valymo skysčiu sudrėkintu vatos tamponu. Veterinarijos klinika Vilniuje primena – jei augintinio ausis sveikos, venkite vandenilio peroksido, kadangi jis gali dirginti. Jei augintinio ausys paraudusios, šuo daug kasosi ir purto galvą, nieko nelaukdami kreipkitės pas veterinarą – greičiausiai jūsų šuo susirgo otitu. Jei auginate ilgaplaukį šunį, iš ausų pašalinkite plaukus, nes ant jų gali kauptis purvas, sukeliantis ausų uždegimą.

Akys

Daugelis šeimininkų mano, kad išskyros iš akių yra visiškai normalus reiškinys, kuriam nereikia skirti ypatingo dėmesio. Veterinarai teigia, kad toks požiūris yra iš esmės klaidingas, kadangi sveikam šuniukui išskyros beveik neteka – tik po miego gali susidaryti nedideli gumulėliai akių kampučiuose, kuriuos reikėtų pašalinti vatos gniužulėliu. Nepamirškite, kad kiekvienai akiai reikia naudoti skirtingą vatos tamponą. Jei šunį maudote, stenkitės, kad šampūnas nepatektų į akis. Ypatingos priežiūros reikalauja tam tikrų veislių šunys, pvz., pekinų ar mopsų veislės šuniukai, kurių akių struktūra yra kiek kitokia.

Dantys

Ant daugelio šunų dantų yra susidariusios geltonos spalvos apnašos, kurias reikėtų atsargiai pašalinti (stengiantis nepažeisti dantų emalio). Šiam tikslui naudokite specialų arba vaikišką dantų šepetėlį. Be to, naudokite šunims skirtą arba vaikišką dantų pastą. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad dantų valymui galima naudoti ir sodą. Dantis valykite reguliariai, kad nesusidarytų dantų akmenys. Jei minėtosios problemos nepavyko išvengti, akmenų savarankiškai nešalinkite – čia bus reikalinga veterinarijos gydytojo pagalba.

Nagai

Šuns nagai negali būti nei per ilgi, nei per trumpi – normalioje padėtyje jie turėtų švelniai liesti žemę. Jei nagai yra ilgi, jie ne tik deformuoja augintinio leteną, bet ir gali pažeisti minkštuosius audinius. Kai kurių šunų nagai nudyla patys, todėl jiems nereikia skirti ypatingos priežiūros. Nagus kirpkite nuo mažų dienų, taip šuo pripras prie minėtosios procedūros. Šiam tikslui naudokite tik specialias nagų reples ir kirpkite tik negyvus nagų audinius. Jei nagų kirpimas sukelia itin daug sunkumų, kreipkitės į veterinarijos kliniką.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *