Sunkieji kultivatoriai

straipsniai avataras

Posted on :

kultivatoriaiLietuviai nuo seno buvo agrarinė tauta ir panašu, kad laikui bėgant ir modernėjant technologijoms bei visuomenei, meilė žemei niekur neišgaravo. Mat žemės dirbimo mašinų gamintojų atstovų įvairios apklausos rodo, kad kultivatorių pardavimų apimtys ne tik nemažėja, o tik didėja.

Pagal savo paskirtį sunkieji kultivatoriai yra skirstomi į dvi grupes – skirtus pagrindiniam dirvos apdirbimui ir ražienų skutimui. Jie gali būti vieneliai, dvieiliai, trieiliai, ketureiliai ir daugiaeiliai, gali būti prikabinami, pusiau prikabinami ir pakabinami. Skamba sudėtingai, tiesa? Visgi, sunkieji kultivatoriai yra išties nesudėtingas žemės ūkio padargas – jį sudaro tik prikabinimo arba pakabinimo įtaisas, atraminiai ratai, rėmas ir noragėliai. Tai išties puikus ir nepamainomas prietaisas stambiesiems ūkininkams.

Sunkiųjų kultivatorių privalumai:

  • Sunkieji kultivatoriai tarsi virtuvės kombainai – daro viską vienu metu: purena, trupina, maišo bei išlygina dirvą;
  • Išlaiko natūralią dirvos sluoksnių padėtį;
  • Pasižymi dideliu darbo našumu ir nesudėtinga konstrukcija;
  • Sunkiojo kultivatoriaus apdorotoje dirvoje, esančios organinės medžiagos lėčiau mineralizuojasi;
  • Minimalus dirvos erozijos pavojus.

Žinoma, ten, kur yra privalumų, galima atrasti ir trūkumų:

  • Negalima kontroliuoti dirvos maišymo bei lyginimo procesų;
  • Lieka organinės augalų liekanos, kurias būtina susmulkinti ir tolygiai paskleisti;
  • Naudojant netinkamas sėjamąsias, sėklos gali netolygiai pasiskirstyti ir sudygti vėliau.

Galiausiai, nors sunkieji kultivatoriai ir atrodo išties įspūdingai, tačiau tai nereiškia, kad jų negalima sugadinti, todėl jei norisi, kad kultivatorius ilgiau tarnautų, akmenuotų dirvų negalima kultivuoti be specialių saugiklių, o tai jau yra papildomos išlaidos.

Žinoma šie žemės ūkio padargai yra skirti dideliems laukams, sodo daržui jų neįmanoma pritaikyti, tačiau nėra padėties be išeities, nes žemės ūkio parduotuvėse arba specializuotose elektroninėse parduotuvėse galima atrasti pakankamai platų nedideliems žemės sklypams skirtų kultivatorių asortimentą.  Tokie „miniatiūriniai“ kultivatoriai atlieka praktiškai identiškas funkcijas, tačiau yra gerokai kompaktiškesni, lengvesni ir paprasčiau valdomi.

Tiesa, renkantis kultivatorių sodui ar daržui nereiktų susikoncentruoti tik į jo kainą, nepamirškite atkreipti dėmesio ir į gamintoją. Jei ieškote kokybės ir ilgaamžiškumo, turėtumėte žinoti, kad Viking kompanijos kultivatoriai yra pirmaujantys pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *