Riebalų nusiurbimas – tai ne alternatyva svorio metimui

rasytojas avataras

Posted on :

Riebalų nusiurbimas skamba kaip iš tiesų šauni operacija, galinti be didelių pastangų, tik per kelias valandas pagrąžinti kūno linijas ir padaryti tai nesukant galvos dėl alinančių dietų ar sporto klubų. Vis dėl to – nereikia apsigauti. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas med. M. daktaras Kęstutis Maslauskas pasakoja, kodėl riebalų nusiurbimo operacijos nereikėtų laikyti alternatyva sportui arba sveikai mitybai. Gydytojo internetiniame puslapyje https://www.drmaslauskas.lt/riebalu-nusiurbimas galima rasti visą svarbiausią informaciją, susijusią su riebalų nusiurbimu, taip pat atmintinę, kaip pasiruošti operacijai ir ką būtina žinoti po jos.

Visų pirma, ši operacija iš viso negali būti atliekama pacientams, kurių kūno masės indeksas yra didesnis nei 27. Tokiems pacientams paprastai bet kuris plastinės chirurgijos gydytojas patarps pirmiausiai pabendrauti su mitybos ir sporto specialistais ir tik sureguliavus savo kūno svorį grįžti pas jį riebalų nusiurbimo operacijai. Be to, neverta pamiršti, kad riebalų nusiurbimas – tai operacija skirta tik tam tikroms kūno vietoms koreguoti, bet ne bendrai visam svoriui mažinti. Juk neįmanoma nusiurbti riebalų nuo viso kūno, todėl efektyviausiai ši operacija pavyksta tada, kai paciento kūno svoris yra normalus, o neproporcingai sukaupę riebalus būna tik tam tikros jo kūno vietos. Dažniausiai tai būna pilvas, šlaunys, žastai, pagurklis ar net keliai.

Vienas iš dažnai gydytojo praktikoje girdimų klausimų yra – „ar po to, kai atlikta riebalų nuskiurbimo operacija riebalai gali ataugti?“ Plastikos chirurgas Kęstutis Maslauskas sako, kad riebalai savaime neatauga, bet didėjant bendram kūno svoriui, natūralu, kad tuo pat metu riebalų proporcingai daugėja ir nusiurbtose vietose.

Kitas skabus klausimas – „Kaip elgtis po riebalų nusiurbimo operacijos?“  Plastinės chirurgijos gydytojo Kęstučio Maslausko internetinėje svetainėje atkreipiamas dėmesys į tai, kad po riebalų nusiurbimo būtina dėvėti kompresines priemones, tokias kaip korsetas arba elastinė juosta ir bent 6 – 8 savaites po operacijos vengti bet kokios fizinės veiklos.

Vis dėlto po to, kai būna atlikta riebalų nusiurbimo operacija, galutinis rezultatas matomas ir vertinamas tik po 3-4 mėnesių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *