Psichologai pataria neversti antros pusės daryti tai ko jis nenori

rasytojas avataras

Posted on :

Iš ilgalaikių santykių tolimesnės perspektyvos dažnai nemato tie, kurie įžiūri akivaizdžius aktyvaus gyvenimo skirtumus. Paprastai kalbant, daugelis porų kenčia nuo to, jog viena pusė yra labiau aktyvi, o kita yra labiau pasyvi. Tačiau, reikalavimas būti aktyvesniems ne visada išeina į naudą. Priešingai, tai gali kaip reikiant pakenkti santykiams, o blogiausiu atveju – juos sugriauti. Santykių ekspertai akcentuoja, kad dar prieš žengiant rimtesnius žingsnius dėl ilgalaikių santykių kūrimo, iš pradžių reikėtų bent jau minimaliai išsiaiškinti koks žmogus iš tiesų yra. Jeigu žmogus iš prigimties yra labai ramus ir mėgstantis pasyvesnį laiko leidimą, tuomet gyventi ypač aktyvų gyvenimą jam gali būti it kančia.

Versti antrąją pusę aktyviau gyventi – didžiulė klaida. Paprastai kalbant, kai žmogus nori leisti laiką ramiau, o ne aktyviau, tai rodo, kad jo asmenybė yra linkusi prie intravertiškumo. Dažniausiai tokių žmonių pakeisti nepavyksta arba pavyksta bent jau iš dalies. Reikėtų suprasti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingo charakterio, o tai reiškia, kad kai kurių detalių pakeisti tiesiog nepavyks. Intravertai gali keisti bendravime, nes tai tiesiog yra įprotis ir tiek. Bet, tai nereiškia, kad tokie žmonės gali virsti visiškais ekstravertais. To tiesiog neleistų jų prigimtis.

Dėl vertimo imtis kažko reikėtų būti atidesniems, nes vis dėlto – dažni priekaištai gali privesti prie to, kad žmogus nesijaus laimingu, jeigu jam pastoviai bus nurodinėjama ką daryti. Jeigu santykių pradžioje buvo matoma, kad žmogus yra kiek ramesnio ir uždaresnio būdo, tuomet nėra reikalo ir priežasties tai pakeisti – tai, pasak psichologų, yra nesąžininga. Dažni reikalavimai kažkur vykti, susipažinti su naujais žmonėmis, užsiimti naujomis veiklomis uždaresnį žmogų gali išvesti iš kantrybės. Jam tokie santykiai gali atrodyti tarsi pragaras ar vergovė (bondage), kuomet kitas žmogus jam nurodinėja ką jis turi daryti. Tai gali lemti santykių griūti, nes tiesiog tas žmogus nesijaus lygiaverčiu partneriu.

Tiesa, tokie reikalavimai gali baigtis santykių griūtimi ne taip kaip jūs tikitės – ramiai ir tyliai. Versdami antrąją pusę ir jam nurodinėdami tiesiog pildote tą jo kantrybės taurę, o kai persipildys, tai sužinosite su trenksmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *