Paprastesnis orkaitės valymas: kokios sistemos gali nuimti šią naštą nuo jūsų pečių?

straipsniai avataras

Posted on :
,

Orkaitės valymas – ne pats maloniausias namų ruošos darbas. Todėl žmonės dažnai jį atidėlioja ir ištisus metus laukia, kol prisiruošia ją iššveisti. Na, o tuomet šitam darbui tenka paaukoti gerą pusdienį. Juk nugramdyti pusės metų ar metų riebalus bei maisto likučius – labai sunku. Be to, neprižiūrėtos orkaitės paprastai skleidžia nemalonų kvapą ir greičiau genda.

Jei norite, kad jūsų orkaitė nuolat blizgėtų, turite tris išeitis. Pirmoji – samdyti valytoją. Tačiau tai daro labai maža dalis žmonių Lietuvoje. Taip yra todėl, kad valytojų darbo įkainiai ganėtinai dideli ir ne kiekvienas gali sau tą leisti, o ir pats principas, kad svetimas žmogus ateina tvarkyti jūsų namų, patinka ne visiems. Taip pat galite tiesiog prisiversti ir pradėti dažniau valyti orkaitę. Tai reikėtų daryti bent kartą per savaitę. Jei nekaupsite nešvarumų, dėmes panaikinti bus lengviau ir orkaitės valymas nebus toks sudėtingas. Trečioji galimybė – šiuolaikinės sistemos, atsirandančios naujose orkaitėse. Jos ženkliai palengvina orkaitės valymo procesą ir padeda užtikrinti jos priežiūrą.

Hidrolizės valymas

Ši orkaitės sistema veikia labai paprastu, tačiau be galo efektyviu būdu. Kepimo krosnyje įmontuota tam tikra talpa su vandens kiekiu. Įkaitinus orkaitę, susidaro garai, kurie minkština maisto likučius ir kitus nešvarumus. Nors visiškai orkaitės valymo neatsikratote ir ją reikia perbraukti su kempine, garuose suminkštėjusius nešvarumus pašalinti yra kur kas lengviau.

Pirolizės valymas

Tai plačiai paplitusi orkaitės sistema, kurią renkasi nemaža dalis vartotojų. Pirolizės valymas veikia principu, kuomet orkaitės kamera įkaitinama iki labai aukštos temperatūros. Bet kokie riebalai ar kiti nešvarumai sudega ir virsta pelenais, kuriuos taip pat galite nesunkiai nuvalyti kempinėle ar šluoste.

Katalizinis valymas

Katalizinis valymas yra kiek sudėtingesnis nei kiti. Šią sistemą turinčiose orkaitėse naudojamas specialus emalio sienelės, kurios, pasiekus reikiamą temperatūrą, tiesiog išskaido riebalus. Taigi, po katalizinio valymo lieka išskaidytos ir lengvai nuvalomos apnašos, kurias galite pašalinti nuo sienelių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *