Natūralūs namų kvapai

rasytojas avataras

Posted on :

kvapai

Smagu, kai įžengus į namus pasitinka malonus aromatas. Namų kvapai ne tik gardžiai kvepia, laikomi madinga interjero detale, bet ir padeda sukurti jaukią atmosferą, liudija apie namų šeimininkų gyvenimo būdą, jų pomėgius. 

Deja pastaruoju metu vis garsiau diskutuojama apie namų kvapų sudedamuosius komponentus ir jų galimai žalingą poveikį sveikatai ir aplinkai. Teigiama, kad namų kvapuose esančios sintetinės sudedamosios medžiagos, gaminamos iš naftos, gali sukelti pakitimus centrinėje nervų sistemoje, dirginti akis, kvėpavimą bei teršti aplinką. Tyrimai rodo, jog namų kvapuose esantys sintetiniai komponentai ypač kenkia nėščiosioms ir kūdikiams. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie kvapiąsias sintetines žvakes, kurių deginimas gali sukelti lėtinius apsinuodijimus bei alergines organizmo reakcijas. Todėl sveikatos specialistai pataria atidžiai rinktis namų kvepalus bei žvakes, prieš perkant pasidomėti jų sudedamosiomis dalimis, gamintojo reputacija, jo verslo etika ir pan.

Norint išsaugoti gerą savijautą ir gyventi maloniai kvepiančiuose namuose, juos kvėpinti galima natūraliais būdais: skintomis bei džiovintomis gėlėmis ir žolelėmis, citrusinių vaisių griežinėliais, kvapnių prieskonių indeliais ir pan. Arba galima rinktis produkciją tų gamintojų, kurie namų kvapų bei žvakių gamybai pasitelkia natūralias, kokybiškas sudėtines medžiagas. Tokie gamintojai savo produkciją dažniausiai gamina rankomis, naudodami sertifikuotas augalines medžiagas bei grynus eterinius aliejus, orientuodamiesi į produktų kokybę, skirdami dėmesį ne tik žmonių sveikatai, bet ir aplinkai, tvarumui. Taip pagaminti namų, automobilių kvapai bei žvakės ne tik maloniai kvepia, stilingai atrodo, nekenkia sveikatai, bet ir teikia aromaterapinę naudą.

Namams kvėpinti puikiai tinka ir gryni eteriniai aliejai. Tačiau reikia nepamiršti, kad tai labai koncentruotos, biologiškai aktyvios medžiagos, kurias naudojant reikia vadovautis viena svarbiausių aromaterapijos taisyklių „mažiau yra daugiau”. Eteriniais aliejais kvėpinant namus, galima naudotis tam skirtais garintuvais arba aromaterapinėmis lempomis. Neturint specializuotų prietaisų, namų erdves galima kvėpinti eterinių aliejų užlašinus ant natūralios medžiagos skiautės arba pasigaminus oro gaiviklį: tereikia į stiklinį 100 ml tamsaus stiklo buteliuką su purkštuku įpilti vandens ir įlašinti 30-40 lašų pasirinktų eterinių aliejų. Švaros, gaivos aromatą namams suteiks citrinų, žaliųjų citrinų, greipfrutų, apelsinų, bergamočių, mėtų, citrinžolių, pušų eteriniai aliejai. Jausmus sužadins, suteiks egzotikos kvapiųjų kanangų, damaskinių rožių, jazminų, santalų eteriniai aliejai. O levandų, pačiulių, ramunėlių, mandarinų eteriniai aliejai gali padėti atsipalaiduoti, nurimti, užmigti.

Taigi norint išsaugoti sveikatą ir gyventi maloniai kvepiančioje aplinkoje patartina rinktis natūralius namų kvėpinimo būdus, o jeigu norisi pirktinių aromatų, patariama pasidomėti perkamų produktų sudėtimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *