Mūsų protinių gebėjimų lavinimas

rasytojas avataras

Posted on :

Jau ne pirmus metus pastebima, kad atsiranda vis daugiau nepriklausomų tarptautiniu mastu veikiančių kompanijų, kurios koncentruojasi į smegenų veiklos tyrimus. Tokios mokslinius tyrimus atliekančios kompanijos įprastai siekia rasti pačius efektyviausius proto treniravimo būdus ir taip pat bando išsiaiškinti, kaip galima produktyviau išnaudoti visas protines galimybes.

Žinoma, atliekamų tyrimų gausa yra milžiniška, tačiau neginčijamas faktas, kuris taip pat paremtas tyrimų rezultatais, yra susijęs su proto treniruočių ir žmogaus efektyvumo sąsaja. Trumpiau tariant, žmonės, kurie reguliariai treniruoja savo protą (pvz., tam puikiai tinka dėlionės ir stalo žaidimai), kur kas lengviau ir efektyviau atlieka įvairias kasdienes užduotis, kurių kompleksiškumas kaskart labai skiriasi, t.y. nuo pirkinių sąrašo sudarymo, iki naudojimosi techniniais įrenginiais. Tai reiškia, kad jei mes nepraleidžiame progos pakankamai dėmesio ir laiko skirti savo atminties gerinimui, loginio mąstymo skatinimui ir visapusiškoms proto treniruotėms, tuomet galime tikėtis akivaizdžių teigiamų rezultatų, pasireiškiančių geresne gyvenimo kokybe.

Kaip bebūtų, būtina įvardinti patį svarbiausią viso to aspektą – proto treniruotės yra skirtos kiekvienam. Tai reiškia, kad nei viena amžiaus grupė nėra apribota ar kitaip suvaržyta. Kiekvienas iš mūsų galime tobulinti savo protą ir tai daryti neatsižvelgdami į savo amžių. Dėliones gali dėlioti nuo mažiausio iki vyriausio, o stalo žaidimai, neabejotinai yra tinkami kiekvienam. Atliktuose tyrimuose, kurių metu buvo bandoma išsiaiškinti ar pagerėja žmonių „darbinė atmintis“ vykdant reguliarias proto treniruotes, dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės, t.y. tiek 21-30 metų, tiek ir 65-80 metų. Rezultatai buvo tokie, kokių ir tikėtasi – nustatytas visų dalyvių atminties pagerėjimas.

Be to, reikia nepamiršti, kad senyvo amžiaus žmonės labai dažnai susiduria su senatvine demencija ir Alzhaimerio liga, todėl tyrimų metu buvo stengiamasi išsiaiškinti ir tai ar proto treniruotės padeda sumažinti šių sveikatos problemų kilimo riziką. Rezultatai taip pat buvo džiuginantys – įvairios dėlionės, galvosūkiai, stalo žaidimai bei kiti loginiai žaidimai padėdavo pagerinti atmintį žmonės, kuriems buvo nustatyti pirmieji demencijos požymiai. Taigi, jau seniai aišku, kad savo protą lavinti yra tiesiog būtina, todėl jei iki šiol jūs manėte priešingai ir tam neskyrėte pakankamai dėmesio, pakeiskite savo požiūrį ir pradėkite gyventi produktyvesnį gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *