Efektyvūs patarimai, kurie padės jums apšiltinti pamatus

rasytojas avataras

Posted on :

pamatų šiltinimasDrėgmė – tai didžiausias neginčytinas būsto, o ypač pamatų priešas. Tiek grunto, tiek aplinkos drėgmė, o taip pat ir sniegas, šaltis nuolat skverbiasi į namus ir sukuria puikias sąlygas pelėsio formavimuisi. Šis aplinkos poveikis yra nepaprastai žalingas ir pamažu griauna pastato konstrukciją. Jei norite apsaugoti savo būstą ir užtikrinti jo ilgaamžiškumą, vienintelis būdas tai pasiekti yra tinkamas pamatų apšiltinimas. Nepatyrę namų šeimininkai, atlikdami šiuos darbus padaro daug klaidų dėl įvairiausių iškylančių problemų. Tai yra nieko nuostabaus, nes nuolat rūpintis pastato būkle yra ilgas ir varginantis darbas, reikalaujantis daug patirties. Pasirūpinę pastato pamatais geriau pažinsite savo būstą ir mokėsite juo pasirūpinti. Tačiau norint tai padaryti iškyla klausimas: ką reikia žinoti, kad tinkamai apšiltinti pamatus.

Pamatų šiltinimas gerokai skiriasi nuo sienų, stogų ir net grindų šiltinimo. Jei šiltinate gręžtinius, plokštuminius ar polinius pamatus, šis procesas yra visai kitoks nei apšiltinant pastato sienas. Šiuo atveju turime atkreipti dėmesį ne tik į tinkamą šilumos izoliaciją, o taip pat ir į konstrukcijų patvarumą. Tinkamai įrengti pamatai privalo tarnauti ilgiau nei kelis dešimtmečius, bet šis terminas bus gerokai trumpesnis, jei nesirūpinsite jų apsauga ir ilgaamžiškumu. Geras šiltinimo medžiagų pasirinkimas padės įgyvendinti šiuos tikslus. Apšiltinant bet kokį paviršių, o ypač pamatus, kuo didesnis tikslumas yra tiesiog privalomas. Jei blogai apšiltinsite pamatus, taisymo darbams teks pakloti nemažą sumą pinigų. Jei neturite jokios patirties su šiltinimo darbais, galbūt šį procesą derėtų palikti šios srities specialistams. Tiek rūsio, tiek kitų pamatų sienoms būtina užtikrinti kuo didesnę apsaugą nuo drėgmės, todėl šiems darbams dažniausiai naudojamos medžiagos – tai „Rockwool“ mineralinė akmens vata arba polistereninis putplastis.

Jei ketinate šiltinti senesnės statybos pastato pamatus, jūs privalote pasiekti įšalusį gruntą. Tai jums pavyks padaryti tik jeigu nukasite bent metą žemių, einančių palei pamatus. Prieš pradedami darbus įsitikinkite, kad paviršius yra švarus ir lygus.

Jei šiltinimo pagrindas yra pilnas dulkių, galite jį išvalyti nutepę gruntu arba nuplovę vandeniu. Jei paviršius yra drėgnas, būtinai pasistenkite jį kuo geriau išdžiovinti ir eliminuoti drėgmės šaltinį, kuris laikui bėgant vis labiau kenks pamatų būklei. Panaikinkite visas riebalų dėmes. Tai galite padaryti su specialiais plovikliais bei švariu vandeniu. Jei pagrindo sienos yra bent šiek tiek pažeistos, sutrupėjusios ar atplyšusios, šie gedimai privalo būti pašalinti.

Tinkamam pamatų apšiltinimui nepaprastai didelę įtaką turi gera hidroizoliacija. Namų pamatus būtinai uždenkite hidroizoliacine mastika, nes šios medžiagos pritvirtinimas stipriai sumažina į medžiagą patenkančios drėgmės kiekį. Pamatų medžiagos pasirinkimui labai didelę įtaką turi grunto slėgis ir drėgmė, todėl dar prieš tai, kai gruntas sutankėja ir nusėda privalote patikrinti ar jis nepakeitė formos. Jei norite kuo kokybiškesnio pamatų apšiltinimo, rinkitės tokias medžiagas, kurios suteiks pačią geriausią apsaugą nuo drėgmės. Atsižvelgus į kainos ir kokybės santykį, namų šeimininkai dažniausiai naudoja polistereninį putplastį arba mineralinę akmens vatą „Rockwool“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *