Ar darbo stalas turi įtakos darbo našumui?

rasytojas avataras

Posted on :

darbo stalas

Darbovietėje praleidžiame trečdalį paros laiko, tad nenuostabu, kad jos aplinka galiausiai ima mus varginti ar paprasčiausiai atsibosta. Identiškas efektas susidaro ir namų aplinkoje, kai imame nebenustygti vietoje ir norime ištrūkti ir „prasiblaškyti“. Todėl įrengiant erdves, kuriose žadame praleisti nemažai laiko, be galo svarbu atkreipti dėmesį tiek į pavienius elementus ir jų tarpusavio santykį erdvėje, tiek ir į jų kuriamą visumą. Nuo to priklauso mūsų nusiteikimas, motyvacija ir bendra darbuotojų kuriama atmosfera, kuri galiausiai atsiliepia darbo rezultatams.

Ganėtinai ironiška, jog užėjus į daugumą darboviečių, dėmesio beveik niekada nepatraukia esminis jų elementas – darbo stalai. Kodėl gi? Juk ryte pravėrę duris ir nusivilkę paltus puolame prie jo kuo greičiau įsitaisyti ir patikrinti savo elektroninius paštus, pasistatome ant jo kavos puodelį, nuolatos dėliojame popieriaus lapus ir jis niekada nedingsta iš mūsų regėjimo lauko. Ir kodėl taip dažnai darbastalis mums kelia greičiau nuobodulį negu norą būti našiais?

Žmogaus smegenys veikia stimuliavimo principu, todėl bet kokia dažnai pasikartojanti situacija ar kasdienė nesikeičianti aplinka po tam tikro laiko ima kelti nuobodulį. Šis galiausiai perauga į tingumą, irzlumą ir nesugebėjimą savęs motyvuoti. Taip nutinka ir darbo vietoje, kai dieną iš dienos lankoma blanki ir pastovi erdvė galiausiai įgrįsta.

Tad ką galima padaryti, siekiant sukurti stimuliuojančią, patogią ir jaukią erdvę? Pradedant jau minėtais darbo stalais, uosį būtina rinktis, visų pirma, ergonomiškus. Nuolatinis fizinis nuovargis kartu su protiniu pervargimu neretai priveda prie ligos, todėl labai svarbu rinktis tokį baldą, kuris per ilgesnį laiką nesukeltų skausmo ir kurio išmatavimai atitiktų visus ergonominius reikalavimus. Taip pat reikšmingas ir stalo dizainas – jo medžiagiškumas, koloritas, forma, netgi lentynų ir stalčių kiekis bei išdėstymas daro įtaką produktyvumui. Nuo dizaino gali priklausyti darbuotojo noras susitvarkyti darbo vietą, o nuo šio noro – darbo našumas. Spalvos ir formos aktyviausiai stimuliuoja smegenis – kuo labiau nenuspėjamos, ryškios ir netaisyklingos, tuo geriau, tačiau derėtų nepamiršti, jog ryškios spalvos išvargina akis, todėl kuriant ofisų dizainą neretai pasitelkiama blyškių spalvų su pavieniais ryškesniais elementais logika. Taip pat klaidingai manoma, jog baldo kaina ar prašmatnumas svarbūs – iš tiesų, šie rodikliai dažniausiai neturi jokios įtakos darbuotojų veiklai. Svarbiausia, kokį santykį jie kuria su patalpoje esančiais elementais – estetikos aspektas nesąmoningai žmones veikia stipriau negu bet kuris kitas rodiklis. Jei tik darbo stalo dizainas darbuotojui kels tam tikras asociacijas, jo detalės nuolatos prikaustys žvilgsnį, o galbūt netgi įkvėps jį, tokiu atveju, darbo vieta nesumažins produktyvumo. Štai kodėl taip dažnai žmonės linkę į darbą atsinešti ir ant stalo pasistatyti statulėles iš kelionių, nuotraukas ar kitokias dekoracijas – tai paįvairina darbo vietos bendrą vaizdą ir kelia tam tikras asociacijas, kurios skatina minčių šuolius ir įkvepia.

Taigi, planuojant darbo vietą ir renkantis svarbiausią jos elementą – darbo stalą, – būtina atsižvelgti į jo ergonomiškumą, dizainą ir tai, kaip ji įsiterps į kuriamą erdvę, nes šie aspektai yra esminiai, darbovietėje siekiant aukšto ir pastovaus darbo našumo, darbuotojų komforto bei jaukesnės atmosferos. O gal svarstote įsigyti specialų stalą deryboms? Mobilus sulankstomas posėdžių stalas tam puikiausiai tinkamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *