5 faktai apie išmaniuosius laikrodžius

rasytojas avataras

Posted on :

Kai pastaruoju metu vis didesnės dalies žmonių riešus puošia ne tradiciniai, o išmanieji laikrodžiai, iškyla natūralus klausimas – ką gi iš tikrųjų gali šiuolaikiniai išmanieji laikrodžiai ir kodėl jie yra tokie populiarūs?

Šiuolaikinės technologijų milžinės ėmė gaminti laikrodžius, kurie turi išmaniesiems telefonams būdingas savybes. Dabar tokios kompanijos kaip „Samsung“, „Apple“, „Garmin“ ar „Huawei“ savo vartotojams siūlo didžiulį ant riešo dėvimų išmaniųjų prietaisų asortimentą, suteikiantį galimybę prisijungti prie savo telefono, sekti savo sveikatos būklę ir sportinius pasiekimus bei atlikti daugybę kitų naudingų kasdienių užduočių.

Ryšys

Išmanieji laikrodžiai buvo sukurti vadovaujantis principu, jog tai turėtų būti pagalbinis išmanusis prietaisas, veikiantis kartu su vartotojo naudojamu išmaniuoju telefonu ir suteikiantis jam galimybę lengviau ir greičiau peržiūrėti gaunamus pranešimus, atsiliepti į skambučius, matyti gautas žinutes ar atlikti kitas užduotis nepaliečiant savo išmaniojo telefono. Išmanieji laikrodžiai su išmaniaisiais telefonais būna susisieti „Bluetooth“ ryšiu, tačiau taip pat labai svarbu užtikrinti, kad abiejų išmaniųjų prietaisų operacinės sistemos būtų suderinamos tarpusavyje ir veiktų išvien.

Dizainas ir ekranas

Kadangi išmanusis laikrodis yra dėvimas ant žmogaus riešo, tokius prietaisus gaminančios kompanijos stengiasi užtikrinti, kad jie atrodytų labai šiuolaikiškai ir elegantiškai, kartu suteikiant galimybę tokiu prietaisu naudotis kaip įmanoma patogiau. Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų laikrodžių modelių yra gaminami su AMOLED ekranais, kurie pasižymi ryškesniu ir aukštesnės kokybės vaizdu. Be to, išmaniųjų laikrodžių dizainas gali būti keičiamas atsižvelgiant į vartotojų poreikius. Pavyzdžiui, „Samsung“ kompanijos gaminamiems išmaniesiems laikrodžiams skirti Galaxy Watch priedai leidžia pritaikyti savo dėvimą išmanųjį laikrodį prie bet kurio pasirinkto įvaizdžio ar veiklos.

Funkcijos ir mobiliosios programėlės

Bene kiekvienas išmanusis laikrodis savo vartotojui gali pasiūlyti tokias bazines funkcijas kaip nuotolinė kamera, skaičiuotuvas, kalendorius, apsauga pametus prietaisą, žingsniamatis, širdies ritmo sekimas ir kt. Be to, juose yra integruoti ir GPS sekimo sensoriai, kurie suteikia vartotojams galimybę gerokai lengviau keliauti niekuomet nenukrypstant nuo savo pagrindinio kurso. Išmaniųjų laikrodžių pagalba galima pasiekti net ir savo muziką, kuri taip pat gali būti saugoma ir paties laikrodžio atmintyje. Tuo tarpu mobiliosios programėlės dar labiau išplečia išmaniųjų laikrodžių funkcionalumą.

Sportas ir sveikata

Nemaža dalis vartotojų su sportinės veiklos ir sveikatos būklės sekimu yra linkę sieti išmaniąsias apyrankes. Ir nors pastarosios iš tikrųjų atlieka tokią funkciją, jos nėra vienintelės, kurios turi tokią paskirtį. Išmanieji laikrodžiai šiandien taip pat vartotojams suteikia galimybę visuomet žinoti, kokį atstumą jie įveikė pėsčiomis, kokia buvo jų miego kokybė, kiek jiems pavyko sudeginti kalorijų, koks yra jų širdies ritmas ir kt. Be to, naujausi išmanieji laikrodžiai gali įspėti juos dėvinčius vartotojus apie pasikeitusią jų sveikatos būklę, pvz., reikšmingai pakitusį kraujospūdį.

Baterija

Didelės raiškos ekranai ir labai funkcionalūs išmanieji prietaisai paprastai reikalauja ir didesnių energijos sąnaudų, o tai reiškia, kad baterijos tarnavimo laikas būna trumpesnis. Tačiau kai kurie naujausi išmaniųjų laikrodžių modeliai šiandien be papildomo įkrovimo gali veikti ir iki kelių dienų.

Pabaigai

Išmanieji laikrodžiai per vos kelerius metus labai reikšmingai pakoregavo išmaniųjų prietaisų rinką. Juolab, kad nemaža dalis išmaniųjų laikrodžių šiandien gali pilnavertiškai veikti ir be tiesioginės sąsajos su išmaniuoju telefonu. Tuo tarpu modernus išmaniųjų laikrodžių dizainas tampa dar vienu reikšmingu privalumu. Taigi, nenuostabu, kad išmaniųjų laikrodžių gamintojai ir toliau kasmet stengiasi pristatyti rinkai dar greitesnius, lengvesnius, didesniu baterijos tarnavimo laiku pasižyminčius išmaniuosius laikrodžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *